| Maryo_Costy_1998 a întrebat:

Daca vreau să mă transfer de la un liceu din București, la un liceu din alt județ, ce condiții trebuie să îndeplinesc?

Răspuns Câştigător
| Isabella95 a răspuns:

De la liceul unde vrei sa te transferi vei primi transferul care trebuie dus la liceul tau pentru a fii semnat de director si apoi dus din nou la liceul unde vrei sa te transferi pentru a fi semnat si acolo de director. Transferurile se fac doar la inceputul semestrelor scolare, cam in primele 2-3 saptamani. Daca te transferi la un profil diferit trebuie sa dai diferentele, daca te transferi la acelasi profil nu trebuie sa dai diferente. Eu m-am transferat de 2 ori si e usor pare greu, dar nu sunt multe formalitati, succes! Funda? :*

1 răspuns:
| Myyy3 a răspuns:

Transferurile se fac doar in vacantentele legale.Trebuie sa dai diferentele la obiectele in plus pe care le are clasa unde vrei sa mergi sau platesti o anumita suma de bani!