| katal1na a întrebat:

Daca vreau sa sun din tara in strainatate mai activez roamingul? Precizez ca sunt in cosmote

Răspuns Câştigător
| vasy_9519 a răspuns:

Nu trebuie sa activezi niciun romig.numa suna si bine a fi

7 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Serviciul de roaming face referire la folosirea abonamentului/cartelei de telefon din afara tarii. Asadar, nu trebuie sa ai acest serviciu activ pentru a suna din tara, oriunde in lume.

| GEORGE a răspuns:

Da, trebuie activat. incearca sa suni asa si daca nu merge trebuie activat.

| mdany a răspuns:

Nu trebuie sa activezi roamingul dar vei plati taxa pentru apel in afara tarii.

| alinutz33311 a răspuns:

Nu nu nu

| Owy a răspuns:

Nu

| Denisa_2520 a răspuns:

Daca esti in tara, si vorbesti in strainatate cel din strainatate trebuie sa il aiba activat. Daca esti in strainatate si vorbesti in tara, da trebuie sa il ai activat { pe orice retea esti }

| N0m0re a răspuns:

Da ar cam trebui ca costa, sau daca ai minute internationale nu!