| nika24 a întrebat:

Cand a plecat sotul meu in Italia si a activat roamingul pe cosmote dar cand a ajuns acolo nu mergea.pot sa i l activez eu de aici din tara sau nu mai are nici o sansa sa foloseasca roamingul?

1 răspuns:
| PsihinG a răspuns:

Nu mai titularul de abonament poate sa activeze romingul, ca sa verifici daca e activat, roaga un barbat in care ai incredere sa te ajute.
Da-i toate datele ( adresa, CNP, serie de buletin) ca sa poata spune ca el este sotul tau la telefon, suna la 1234 (relatii cu clientii) si sa intrbe daca i s-a activat romingul la numarul de tel al sotului tau. Bafta.