| bennn a întrebat:

Dau funda.

Salut, vreau sa imi cumpar o tableta sa nu depaseasca 500 lei, as vrea sa aiva android, camera foto, video si sa conectez un stic USB de internet.

As vrea sa gasesc pana la craciun sau de craciun la oferta.

Am vazut in magazine care scrie tablete pc si altele care nu scrie pc.Care e diferenta intre tableta pc si alte tablete care nu scrie pc?

Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Uite tableta buna aici http://www.emag.ro/......4B4JBBBM/. La banii astia se bate cu tablete de 600-800 ron, procesor quad, ce mai vrei. Cat despre tableta pc, este tableta aceea cu care conectezi o tastatura si un mouse wireless la ea ( tablet pc ).

| bennn explică (pentru Jipa95):

Ai dreptate, e chiar buna talbeta asta., dar transportul e chiar gratuit? Eu sunt din onesti

| EU19 a răspuns (pentru Jipa95):

Daca ai fi verificat pe siteul oficial Allview tableta aia este Dual-Core. Poza aceea de pe Emag este gresita. Tableta aia te asigur ca nu se bate cu tabletele de 600 de lei desi are specificati undeva prin zona.O tableta mai buna ar fi Allwiew Viva Q7 care este quad core si are un Gb de ram iar androidul este 4.2.
Si tableta asta este buna la pretul eu dar daca dispui de 500 de ron mai bine te orientezi catre ceva mai bun si mai de durata.

| Jipa95 a răspuns (pentru bennn):

Transportul este 100% gratuit pentru comenzile mai mari de 100 lei oriunde in tara

8 răspunsuri:
| Elynad a răspuns:

Buna Bennn,
Sa incepem punctual:
1.) 500 Lei este o suma decenta pentru o tableta.
2.) Nu cumpara o tableta pe care sa o folosesti cu stick 3G. Asta inseamna sa i tot timpul un fir ce atarna de mufa USB a tabletei, si in capatul lui sa ai stick-ul 3G. In timp, se distruge mufa (din experienta).
3.) Nu exista nici o diferenta intre tablete si tablete PC. Termenul corect este tablete PC dar este foarte putin folosit in Romania.
Recomandarea mea:
Opteaza pentru o tableta cu 3G integrat. Vei gasi in banii astia una care te va multumi daca nu esti mare pasionat de jocurile 3D. Daca esti pasionat, va trebui sa mai pui bani...
O sugestie ar fi chiar aceasta, care va avea in plus si GPS: http://www.pctablet.ro/......et-review/

| MTD4TheD3v1l a răspuns:

Gasesti sigur pe http://mercador.ro

| Rosca_Larisa_1999 a răspuns:

Tabletele pc, au sistemul de operare ca al unui calculator, doar ca la alta rezolutie, tableta in care sa poti conecta usb nu vei gasi in Romania, si nu sunt sigura daca exista, deoarece, tu dorest sa pui modem, dar scoti din modem cartela si o introduci in tableta, dar pentru o tableta care are un spatiu special pentru asta va trebui sa mai adaugi putin la buget.

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru Rosca_Larisa_1999):

Tableta cu usb nu exista? laughing) eu am o tableta mysound cu usb tongue

| Sergyu229 a răspuns:

Poti sa-ti cumperi o tableta de pe net site-uri gen www.tocmai.ro, www.mercador.ro sau www.emag.ro
daca vrei sa-ti cumperi dintr-un magazin, du-te la mediagalaxy este tableta si cu 350lei