| Sports a întrebat:

Dau fundita!
Am ramas masca cand am vazut acest clip cu Dynamo... oare este adevarat?
http://www.youtube.com/watch?v=ygcUG9VvO7A

nu stiu ce sa mai cred...

1 răspuns:
| Ionait a răspuns:

Secventa de la 1:09 e editata cu siguranta. Eu cred ca s-a folosit un green screen si mai apoi s-a adaugat fundalul (statuia cu El Cristo Redentor si acei turisti). Tot la 1:09 vezi cateva persoane mai in varsta care fie stau cu spatele la el, fie se uita la cei care ii fotografiaza. Daca ai avea in jur 100 de persoane si una dintre ele ar incepe sa leviteze, mai mult ca sigur te-ai intoarce si tu, nu ai sta sa faci poze unei statui care va fi acolo si peste 2 minute.

Pe la 0:53 il arata pe un tip care are ochelari de soare ( in dreapta ecranului ) iar la 0:55 il arata pe acelasi tip fara ochelari de soara ( in stanga ecranului ), Dynamo "inaltandu-se" in continuare, cu aceeasi viteza. Ma gandesc ca pentru a iti da jos ochelarii de la ochi in 2 secunde trebuie sa fii neam cu Spiderman.

La 0:55 un tip ( cu sapca neagra ) nu are ochelari de soare. La 1:12 acelasi tip are acum ochelari de soara si un aparat DSLR in mana.

Chiar daca nu s-ar fi folosit un green screen, toata treaba a fost regizata, a fost filmata pe bucatele si montata la final.