| Oliwer123 a întrebat:

De cate ori pot sa imi schimb data nasterii de pe Facebook sau nu mai exista restrictia aia?

8 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Din cate stiu eu nu exista nici o restrictie cu data nasterii.Toate chestia este ca o poti schimba dupa o anumita perioada iar, cam la o luna de zile din cate imi amintesc.Dar numarul de schimbari per total este nelimitat.

| Oliwer123 explică (pentru siriusblack98):

Mie imi arata cand vreau sa schimb anul (fara sa dau "save") "Nota: Confirm ca aceasta este ultima data cand voi putea schimba data".

| siriusblack98 a răspuns (pentru Oliwer123):

Deci eu am schimbat-o de vreo 2 ori frate si nu am avut probleme. Odata cand mi-am facut contul am pus un an de nastere sa par cu vreo 5 ani mai mare ca eram minor si ma gandeam sa nu fie vreo problema si a doua oara dupa cativa ani am pus data de nastere reala.

| dannyel86 a răspuns (pentru Oliwer123):

"There is a limit to how many times you can change your birthday. If you've recently changed it, you may have to wait a few days before you can edit it again."

Prin urmare, se vorbeste de o limita. E bine sa nu exagerezi si sa stabilesti o data de nastere definitiva.

| CodeNameAlpha a răspuns (pentru Oliwer123):

Decat daca treci de la data de peste 18 ani la data mai mica de 18 se intampla lucrul acesta, daca schimbi de la 18 si trei luni la 19 si patru luni nu are nimic sau de la 17 la 16 etc...

| Oliwer123 explică (pentru CodeNameAlpha):

Eu as vrea sa trec 18 eu avand 17 acum, voi mai putea sa o schimb peste cateva luni iar la 17 oare?

| CodeNameAlpha a răspuns (pentru Oliwer123):

Nu o sa mai mearga

| Oliwer123 explică (pentru CodeNameAlpha):

Deloc, nici dupa 1 an?