| Fumiko a întrebat:

De ce atunci cand un om se ineaca delfini ii sar in ajutor? De ce nu si alte animale ci doar delfinii? Ce ii face sa-ti sara in ajutor?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pentru ca se spune ca delfini sunt cele mai inteligente mamifere sau ceva de genu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru ca delfinii, desi sunt maqmifere marine, au respiratie aeroba ca si oamenii si dispun de o inteligenta ceva mai mare decat inteligenta medie a oamenilor. in plus ei receptioneaza mesajul telepatic de panica/de inec.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Sa luam exemplul gorilelor. Delfinii sunt inteligenti in felul lor si spirituali. De aia te ajuta
Dar si horilele sunt inteligent in felul lor si fac ce fac pentru a supravietui.
Asa ca, in timp de delfinii salveaza vieti, gorilele le iau. Sper c-ai inteles.

| Ajatara a răspuns:

Salut.Desigur exista numeroase povesti cu delfini salvand oameni de la inec dar si cu caini sau pisici care au salvat de la incendii sau alte pericole dar nu poti sa generalizezi nu toti delfinii salveaza si nu toti cainii latra.