| crs122 a întrebat:

De ce cand intru in fifa16, ma scoate imediat si imi zice fifa has stopped working sau cateodata imi intra si se blocheaza tot pc-ul deodata?

1 răspuns:
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Motivul problemei nu il stiu! Insa am rezolvarea ei! Urmeaza pasii si problema va fi remediata!
1. Du-te pe iconita de pe Desktop a Fifei 2016 cu click dreapta si selecteaza Open file location!
2. Apoi deschide folderul fifasetup
3.Cauta si copiaza fifasetup_default de sub fifaconfig
4.Deschide Documentele mele si creaza un folder acolo intitulat Fifa 16
5. Urmatorul pas este sa dai paste fisierului pe care l-ai copiat in acest folder facut in Documentele mele!
6. Apoi cu click dreapta pe fisier Selecteaza rename si denumeste fisierul fifasetup
Astia sunt pasii pe care trebuie sa ii urmezi pentru a remedia problema!