| eduard1029 a întrebat:

De ce imi merge gta san andreas atat de greu? am placa video nvidia

8 răspunsuri:
| NoGooDy a răspuns:

Din întrebarea ta vagă formulată, nu prea mă pot prinde de ce...
1) Ai viruşi pe calculator? E posibil şi din cauza asta.
2) Calculatorul tău dispune de componente cumva mai slabe?
3) Placa ta grafică are driverele cele mai noi sau sunt cele standard din Windows?
4) Foloseşti Windows 7/Vista cumva? Am întâlnit şi eu asemenea probleme pe Vista, dar mai ales pe 7...

Din câte ştii, sau cel puţin ar trebui să ştii, cerinţele minime pentru a rula jocul sunt:
Un procesor tactat la minim 1 GHz;
Memorie RAM de minim 256 MB;
Placa grafică de 64 MB sau mai bună;
Spaţiu liber pe hard disc minim 3.6 GB.

| Anita20Peace a răspuns:

Degeaba ne spui ca ai placa video Nvidia... spune-ne mai multe relatii despre Pc-ul tau! Pe partea de hardware cerintele minime pe care GTA San Andreas trebuie sa le gaseasca pe PC un procesor de 1 GHz, 256 MB de RAM, o placa video cu 64 MB RAM si 3, 6 GB pe hard disc pentru versiunea de instalare minima.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa intri in GTA San Andreas>
Options>Display Setup>Advanced
FRAME LIMITER (OFF)
WIDESCREEN (OFF)
VISUAL FX QUALITY (LOW)
MIP MAPPING (ON)
ANTI ALIASING (OFF)
RESOLUTION (aici incearca sa o dai pe 640x480, 800x600, dar depinde eu o am 1440x900x32 si merge bine cu 100 fps)

| Cipri10012 a răspuns:

Mai sterge programe nu conteaza ca ai placa buna iti trebuie si mult GB.

| DeeaInna a răspuns:

Habar n-am (m)[m]

| DeeaInna a răspuns:

Nu stiu
[m]
(m)

| Alz_Alexandru_1998 a răspuns:

Ce rezolutie ai? pentru ca daca nu e de la placa tresa fie de la rezolutie

| Dragutzuu_Adytzuu_1995 a răspuns:

Mie imi merge gta san andreqas daca am : 1GHZ, 512 MB RAM, PLACA GRAFICA 64 MB?