| Florentina9210 a întrebat:

"Cea mai mare teama a oamenilor este aceea de a fi uitati"

E adevarat?

46 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cred că este amenințarea cu moartea. Nu cred că se mai gândește cineva la cine o să îi ducă dorul și cine nu atunci când altcineva îl amenință cu un cuțit la gât, părerea mea.

| Musique a răspuns:

Nu mi-e teamă c-o să fiu uitată, dar nu vreau să uit.

| morena a răspuns:

Eu cred ca teama cea mai mare este sa nu mai fi iubit de cineva! De fapt, in viata frica ne conduce pe cai intunecate.Depinde de noi cum facem fata.

| RAY a răspuns:

Cea mai mare temere a omului find primata este foametea, lipsa apei, bolii, suferinta, frica, moartea si alte chesti, desigur ca dorim sa fim apreciati pentru ceea ce facem asta e un adevar dar cred ca avem acelasi frici ca orice animal

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat, chiar nu ai de ce sa te temi in cazul asta!
Cea mai mare teama este sa nu fii barfit, nu uitat! Sa nu se vorbeasca de tine de rau!

| Drimmero a răspuns:

Mai mult ma tem pentru Arsenalul meu decat de faptul ca voi fii uitat. Cea mai mare teama a omului este frica!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

M-ai ''zapacit'' cu pasiunea ta pentru aceasta echipa!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Obiceiurile nu se uita niciodata! Ca sa iti raspund intrebarii, cea mai mare temere omului este moartea.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Mie una, nu imi este teama de ea. Cu o moarte, toti suntem datori!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Are duminica meci cu City, zic si eu, sa te temi!

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Arsenal i-a batut pe unde i-a prins pe camile, la anul sa ma tem, atunci o sa fie razboi total!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Atunci e atunci. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nicio sansa pentru a lua titlu la anul, sunt echipe cu antrenori de calitate! Spiritul de lupta o sa fie prezent! Daca nu, inca 1 an fara titlu. Au trecut " doar" 12 ani de aeceta pentru tunari cand vine vorba de campionat, inca unul nu mai conteaza! Coyg!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oamnenii uita. Toti facem asta. Atunci cand esti impacat cu gandul ca ajuti si faci oamenii sa se simta bine fara sa primesti nimic la schimb, ideea de uitare se transforma in... multumire.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Si poate cateodata este bine sa fim uitati, de anumite..persoane...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Razbunare big grin

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Ah, esti de al meu! big grin laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu ma razbun laughing
(asta este de derutare)

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Stiam am eu ca esti baiat cuminte tongue

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, da... rolling on the floor

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde,de la om la om!
E destul de neplacut sa fii uitat de persoanele dragi cu care la un moment dat ai avut relatii bune
Insa alti se simt bine singuri.
Altii le teama de esec in afaceri, casatorie

| OldSoul a răspuns:

Fals, cea mai mare teama a oamenilor este frica de esec!

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Si asta este adevarat!

| evelinna01 a răspuns (pentru OldSoul):

Bine spus, cel putin, asta e teama mea.

| sublime89 a răspuns:

Asa o fi, dar stii vorba aceea: "de ce te temi, nu scapi"? E valabila in cazul asta.

| Florentina9210 explică (pentru sublime89):

Ehee, tin sa iti dau dreptate!

Răspuns utilizator avertizat
| RareşTPUro a răspuns:

Fiecare om are teama lui. Mie mai mult mi-e teama sa nu fiu inlocuit/inselat, lasat balta de persoana iubita. Mai bine prefer sa fiu "uitat" de prieteni falsi decat inlocuit sau inselat. puppy dog eyes

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ar putea fi asta fiecare om se teme de altceva cu toti ne temem de ceva de exemplu eu ma tem de albine, viespi si gandaci.

| ShaOfHatred a răspuns:

Cea mai mare teama a multor oameni e teama de moarte sau mai bine zis, felul in care vor muri.

| Rakanishuu a răspuns:

"Iubirea insasi, dealtfel, in oricare forma a ei, are ceva ahoretic si aproape ascetic in ea: este un refuz al lumii spre a prefera o singura faptura a ei, in fericirea careia vor incapea tot mai putine determinatii noi, pana la cea mai banala forma de lumeasca ahoretie: plictisul."
Insusi plictisul, in cazul acesta, nu pare a fi decat o iubire prea bine satisfacuta. Oamenii care daruiesc totul si primesc in schimb indiferenta, aceasta conducand la uitare, sunt incapabili de a percepe intelesurile si miracolul lumii in acele momente. happy Totusi, nu cred ca uitarea este o teama mai trainica, puternica decat cea de a pierde. happy

| Florentina9210 explică (pentru Rakanishuu):

Poate fi si asta o posibilitate. Sunt mai multe ''temeri'' in viata unui om, eu am dat doar un exemplu!

| grab a răspuns (pentru Rakanishuu):

Pai ce-am facut, bai nene, ba?!?! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns scurt,si la obiect : Nu, nu e adevarat.
Nu imi e frica de moarte, ci doar de o viata netraita, cu multe regrete, in care pierd ce iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necunoscutul ingrozeste.Sa fiu uitata? Pai, am fost rupta din inimile atator oameni si uitata, nu am simtit nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu straight face.
Mi-e frică de găini.

| ubox7007 a răspuns:

Da si nu, nu cred ca exista un raspuns, unora le pasa, altora nu, toti nu ne dorim sa fim uitati, dar nu tuturor le pasa.

| IonutCG90 a răspuns:

Teama mea, care se va adeveri curand, e ca TPU va ajunge o alta oglinda a societatii penibile, va permite utilizatorilor musulmani sa te injure sa iti faca ce vor ei, iar tu daca iti permiti sa-i raspunzi, iti sterg comentariul si iti dau AMENINTARI pe MAIl cum ca iti vor spuspenda accesul pe TPU daca mai indraznesti sa raspunzi si sa te comporti democratic, liber. Acestea find spuse, probabil imi va sterge si comentariul asta, si voi fi spuspendat. Ma doare-n pix. Eu spre deosebire de altii stiu ce e decenta si bunul simt, si ma comport mai mult decat onorabil mereu. Daca am spus ca pentru mine islamul este 0, si vine unu si ma injura si ameninta cu bombe, un tuciuriu turcalau, TPU il premiaza. Nici pe vremea lui Dej nu se intamplau astea.

| Florentina9210 explică (pentru IonutCG90):

Nu stiam asta. Foarte interesant ceea ce ai spus. Am lipsit o vreme si am cam pierdut ''firul'' de pe aici.

| IonutCG90 a răspuns (pentru Florentina9210):

Da. Au venit sa faca musulmanii legea la mine in tara, vai de mama lor. Sa ma provoace. Antonescu a fost pui.

| Florentina9210 explică (pentru IonutCG90):

Vina au avut cei care le-au permis accesul.

| IonutCG90 a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, exact cum este vina celor din TPU care permit celor care sunt troli sau "terorists wannaB" sa stea pe aici sa insulte injure, si eu daca imi permit sa fac un topic despre CRESTINISM, in care chiar rog pe atei sau non crestini sa se abtina, cei din TPU dorm si ignora.

| Florentina9210 explică (pentru IonutCG90):

Da, ce mai este NORMAL in ziua de azi?

| justadream94 a răspuns:

La multi da..la unii e singuratatea

| SorinelF86 a răspuns:

Teama mea cea mai mare: sa dezamagesc sau sa ma fac de ras