| Jager a întrebat:

De ce marijuanna este ilegala in Romania?
De ce in unele tari este legala consumarea acesteia?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Asa a vrut Parlamentul Romaniei. In fiecare tara, propriul parlament face legile.

| Mayhem666 a răspuns:

E interzisa deoarece avem destui prosti in tara, nu avem nevoie si de prosti drogati.

| Dismally a răspuns:

Care sunt tarile alea unde consumul este liber cu adevarat?

| CuriousStuff a răspuns:

Deoarece este un drog care da dependenta si avem deja destule care sunt legale, nu avem nevoie de mai multe.

| Tpuist a răspuns:

Pentru că e o substanță nocivă, un drog.
Du-te în țăriile acelea.

| jon987654321 a răspuns:

Daca ar fi legala nu ar mai putea sa fure parlamentari astia, toata ziua ar asculta Bob Marley.

| blackPug97 a răspuns:

Pentru ca traim intr-o tara plina de crestinopati care nu vor sa accepte ca multe droguri sunt folosite in clipa in care oamenii sunt bolnavi.
Dar evident, daca omul are voie sa cumpere asa ceva din cauza unei boli, cum mai aduna bisericile bani de la fraierii bolnavi? Daca omul se simte bine nu are de ce sa mearga la biserica sa arunce cu bani.
Tara asta o fost si in continuare o sa fie condusa de religie si de "credinciosi". Daca te uiti peste cateva interviuri de la diferite stiri nu is sanse sa nu citesti vreun verset din biblie.

| Tarcea_Nicoleta_1979 a răspuns:

Deoarece este o substanta toxica si daunatoare.