| daydreamer a întrebat:

De ce mi se restarteaza calclatorul singur? Inainte imi aparea bluescreen, dar acum se restarteaza pur si simplu.

Răspuns Câştigător
| DjYeti a răspuns:

Cel mai bun lucru care il poti face este sa il duci la un service(daca nu te pricepi la calculatoare) si sa iti faca o curatenie in el..adica coolerele, pasta termoconductoare care daca nu e buna duce la temperaturi ridicate..sau daca nu vrei asa iti recomand sa intri in BIOS si sa schimbi CPU Temperature Alert la 90-100 grade daca te tinebig grin

2 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Buna!
Si eu aceeasi problema... Cand intru pe facebook sau cand vreau sa vizionez un film mi se restarteaza singur.Cred ca problema este temperatura mare la procesor.

| ElektroBoom a răspuns:

Cel mai sigur ai temperaturi mari la procesor thinking Pune-i un cooler, iar daca ai cooler incearca sa mai stergi praful din calculator