| expertIT a întrebat:

TPU am si eu o problema mi se restarteaza calclatorul din 5 in 5 minute ce asi putea fac in afara sa reinstalez windownsu sau sa iau altu (e foarte urgent)

6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Verifica daca nu cumva se supraincalzeste (vreun cooler defect, etc). Procesorul si placa video au (de cele mai multe ori) protectie termica, daca se ajunge la o anumita temperatura se reseteaza sistemul. O desprafuire ar fi indicata, si o verificare a temperaturilor pe placa de baza. Se poate vedea in BIOS sau exista programe care monitorizeaza temperatura. Desigur, poate fi si din cauza unui virus, dar intai trebuie sa fii sigur ca nu e din cauza temperaturii crescute. Succes!

| FarrellBull a răspuns:

Mai multe detalii...
incearca Advanced System Care ultima versiune
s-ar putea sa il rezolve

| expertIT explică (pentru FarrellBull):

Multumesc ai installu de la el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa aduci pc-ul tau la reparat, ei stiu mai bine ce sa faca.

| MiniieKidda a răspuns:

Schimmba placa videoo =] Si mie imi era asa cand ma jucam Gta, vside sau burn buddy mi se reseta din cauza ca era stricata placa video =]

| Byya a răspuns:

Cred ca ai virusi asa mi`s-a intamplat si me,,, eu am skapat dupa ce mi-ai reinstalat windownsu