| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu merge vechiul yahoo messenger? L-am instalat dar mereu imi da eroare ca cica nu sunt conectata la internet.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Yahoo a suferit doua atacuri mari de hackeri, fiind furate milioane de ID-uri. Se presupune ca, de vina au fost vulnerabilitatile vechiul si cunoscutul YMessenger-ul. Ulterior Yahoo a fost cumparat de un alt grup financiar.

Vechiul YMessenger s-a scos din functiune inca de acum un an (toamna 2016), s-a "inlocuit" doar cu o versiune tip chat (fara sunet si video, doar mesaje text).

Actualul YMessenger se poate folosi printr-o noua aplicatie sau pe browser, pe site-ul dedicat sau din pagina tale Yahoo Mail).

| TripleMx a răspuns:

Buna, incearca prima oara un anti-virus, dupa elimina yahoo messenger din Control Panel si incearca o reinstalare, vezi sa nu il iei tot pe cel care l-ai luat acum, ia-l de pe alt site. Bafta.

| Sn4k3 a răspuns:

Aplicatia a fost inchisa in 2016 din cate stiu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Sn4k3):

YAHOO MAILL ESTE ACTIV; in fiecare zi imi sterg atentionarile

| Freya1 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Da da nu messengerul

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Freya1):

Zi cum esti pe Yahoo si facem proba, daca merge, sau nu merge

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru ca folosesti Facebook : pe yahoo messengar primesti doar notificarile. tongue

| xMeee a răspuns:

Bună! Și o prietenă a patit la fel, eu cred ca s-a inchis yahoo messangerul vechi, poate chiar l-au sters, dar poti vorbi cu usurinta si pe yahoo online, sper ca te-am ajutat.