| Brotacelu a întrebat:

De ce nu se face un site TPU pentru juniori [copii sub 15 ani]? De ex: TPU-junior.ro! ...ar fi mult mai bine asa happy
Ce parere aveti?
Mie mi-a pus capac intrebarea aleia mici care zice ca ii place de profu ei de religie... e prea de tot.

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Tie ti s-a pus capac, iar noua ni s-a umplut paharulhee heeLasa-i si pe ei ca sunt mici si noi fiind mai mari, trebuie sa-i sfatuim, corect?big grin

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu se poate. In primul rand nu poti verifica varsta tuturor celor care intra pe site ca nu e pe baza de amprenta digitala logarea. Un astfel de proiect nu se poate pune in aplicare. E drept ca uneori e frustrant cand vezi ca sunt copii care pun intrebari in bataie de joc fara pic de responsabilitate si bun simt. Dar procesul educational nu ar trebui sa fie jignitor pentru noi. Putem schimba mentalitati. Putem ajuta copiii care chiar vor sa invete sa fie responsabili, sa faca ceva in viata. Sunt si astfel de copii si ne cer ajutorul. Trebuie sa ii ajutam cum stim mai bine.

| Bacemi a răspuns:

@brotacelu, crede-ma ca iti inteleg punctul de vedere dar chiar nu e o solutie.

| Flav a răspuns:

Pai si cine sa-i ajute? Ei intre ei? Pai o sa se transforme in Circul Globus.
Si, apoi, cine-ti garanteaza ca nu vor mai intra pe tpu-old.ro? Nu stii melodia aia ''Vrem sa fim si noi oameni mari''?
Nu mi s-ar parea corect, ci o discriminare. Ei o sa ne reprezinte in viitor, cu ei defilam, chiar de ne place sau nu. Totul porneste de la parinti, nu de la ei. La ei vorbesc doar teribilismul varstei, naivitatea, credibilitatea si, din pacate, lipsa celor 7 de ani acasa, asta-i cel mai dureros.
Noi sa fim sanatosi!

| Liviu a răspuns:

Siteu asta e cu un scop pus'
Cei "mici" invata de la cei "mari"
happy
Orcum ce rost ar avea? e mai comod asabig grin

| Brotacelu explică:

Atunci inseamna ca o sa imi iau prieteni de aici, ne mutam pe mail... si vb acolo, ne cerem sfaturi, pareri, mai glumim ...ca aici nu se mai poate.

| Brotacelu explică:

@bacemi, se poate... dupa felul cum scrie si dupa vocabular imediat iti dai seama de varsta. Poftim exemplu: @Deea_utza. ce poti sa ii ceri?

| Stefania a răspuns:

Si ce crezi ca doara dupa tine sunt astealaughing? He...mai mai ce minte de broascalaughingbatting eyelashes. Nu stiu de unde mai scotii niste tampenii degenu, dar sunt foarte tupide.De ce nu pui si tu o intrebare care sa aiba ceva rost:p?

| Stefania a răspuns:

Si asa doar ne complicam este mai comod si mai sigurstraight face

| candycarrie a răspuns:

Poate are nevoie tipa de sfaturi de la persoane mai mari de 15 anibatting eyelashes la multe eleve li se intampla sa se indragosteasca de profesori, nu e ceva neobisnuit, parerea mea e ca oricum ar exista pe TPU persoane sub 15 ani si pe TPU junior persoane de peste 15 ani.deci.ar fi inutil