| ChildrenOfBodom a întrebat:

De ce oamenii cand dorm viseaza si de ce se viseaza obligatoriu pe ei insusi?

8 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Visul este o evadare din realitate, dar poate fi şi o prezicere, se poate întâmpla ce ai visat. De obicei se acumleaza întâmpările de peste zi, persoanele întalnite, anumite reacţii, dar şi alte lucruri despre care nu ştim nimic, ele se pun într-o anumită ordine şi formează acel film din mintea noastra unde suntem eroul principal sau nu. Putem nici să nu ne visăm pe noi. Deci teoria ca e obligatoriu să ne visăm doar pe noi cade, nu e adevărat. Nu îmi spune că tu nu ai visat niciodată pe altcineva.

| vladvlad23 a răspuns:

Viseaza pentru ca asa este firea omului. Si nu viseaza obligatoriu pe ei insusi.

| ChildrenOfBodom explică:

Inca astept raspunsul concret. Si va rog fara "funda". Dau la cine consider. Multumesc

| Andreeagen a răspuns:

Am mai spus-o de multe ori, visele reprezinta temerile si dorintele noastre cele mai ascunse pe care nu le prea comentam cu cei din jur si automat creeru sa se descarce le reproduce in vis, insa tin sa mentionez ca nu este obligatoriu ca ceea ce visezi sa aiba legatura cu propria persoana.
Numai bine!

| c??c???????????? a răspuns:

Dar nu e neaparat sa se viseze pe ei insusi. Viseaza pentru ca au imaginatie. happy cauta un dictionar de visehappy

| JustMelavJustMe a răspuns:

Mie mi se intampla rar sa ma visez pe mine. Daca ma visez pe mine am un rol secundar.de cele mai multe ori stau.cateodata ma intreb"de ce?" dar probabil ca asa e. Mereu visez gradini, mari, locuri indepartate si de obicei animele. In toate visele mele oamenii distrug. Cand sunt pe mare sunt pirati.etc. E cam enervAnt uneori insa nu ma deranjeaza in mod special. Pana acum, nu am visat niciodata pe cineva cunoscut. Doar personaje ale imaginatiei mele bogate. :d

| deewtzycka a răspuns:

Deoarece visele sunt legate de creed si obligatoriu te visezi pe tine sau pe cineva cunoscut
si oameni viseaza deoarece isi doresc multe lucruri si numai asa le pot avea sau le pot facebig grin

funda?

| aLL3sSsya a răspuns:

Pai oamenii nu se viseaza obligatoriu pe ei insusi, dar de cele mai multe ori se viseaza pe ei, in vise lucreaza subconstientul! Si in vise oamenii au tot ce isi doresc in realitate, fara vise si sperante viata ar fi plictisitoare si pustie!
Oameni au multa imaginatie si dorinte ascunse, iar in visele lor acestia traiesc tot ce in realitate nu au putut trai! Si pe deasupra se elibereaza de aceea povara imensa, de a tine totul doar pentru ei, daca intelegi ce vreau sa spun!

Sper ca ti-am fost de folos!

fundita?big grin