| Milayaa a întrebat:

De ce oamenii cred ca distrugind natura si zburind in cosmos sa caute viata pe alte planete vor avea de cistigat?

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai de aia zburam in Cosmos, ca sa cautam un loc unde sa ne luam valea cand natura va fi de tot distrusa!

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Dc sa nu faca asta? poate undeva in univers exista alta viata, universul ascunde multe si poate ca noi oameni nu stim... exploram poate a existat candva si va exista si acum... poate nu exista in galaxia noastra exista in alte galaxi, poate sunt mi de galaxy, unde omu poate ca nu va ajunge pe acolo.Incet incer spre viitor poate vor gasi viata pe o planeta sau poate nu.

| Hevnoraak a răspuns:

Curiozitatea e ceva nativ omului.Ai prefera ca oameni să se omoare între ei sau să cerceteze ceva ce pe termen lung e posibil inutil.

| Zuzazozo a răspuns:

Nu dar oricine isi doreste sa decopere lucruri noi.
Curiozitatea este mare!

| Milayaa explică:

Aveti dreptate dar de ce sa o distrugem pe a noastra.e planeta noastra, era si va fi...