| Blackwoman27 a întrebat:

De ce se monteaza caloriferul pe peretele cu fereastra sub nivelul ferestrei? funda mersi

2 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Pentru că e locul cel mai rece din încăpere, se poate pune oriunde dar e indicat sub geam

| iiKiduuu a răspuns:

Pentru ca la fereastra este izolatia cea mai slaba si acolo au loc cele mai mari pierderi de caldura din camera iar caloriferul "compenseaza"..., si pentru ca prin geam intra aerul de afara iar caloriferul il incalzeste.big grin Funda?