| inna a întrebat:

De ce unii care nu au idei sa raspunda la o intrebare, intra pe google cauta un raspuns adecvat si dau copy-paste? laughing. Mai bine nu ar mai raspunde, decat sa faca asta, sincer.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine, sincer. uitate la toate 671 de raspunsuri ale mele sa vezi daca gasesti unul de pe google...
Daca nu ne putem lasam fiecare amprenta" din cunostintele noastre, atunci in intrebam pe Gugal?
Si el ne raspunde cuvintele magice : Ctrl+C, Ctrl+V

laughing

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poate ca unii fac asta din nevoia de a ajuta pe cineva care nu se descurca bine pe net. Mira

Shin
| Shin a răspuns:

Hai ca ar fi culmea sa stiu ceva, sa scrie acelasi lucru pe wikipedia, iar eu sa stau sa compun 2 pagini in loc sa dau un copy/paste, ca persoana care pune intrebarea, sa se simta bine ca mi-am pus "sufletul" in raspunsul meu (care-l primeste gratis). Si eu zic ca e frumos sa primesti un raspuns original, dar daca e o intrebare cu mai mult de zis de 5 randuri...
Numai bine, Shin.

Shin
| Shin a răspuns:

Eu zic ca imi bine dai raspunsul corect (chiar daca inseamna ca-l iei de pe net) decat "sa-ti dai cu parearea" despre sanatatea altuia. "am facut sex neprotejat si el a ejaculat in mine. Ce sa fac?". Raspuns "nu stiu... n-am facut asa ceva pana acum. eu zic ca n-are nimic... asa zic eu..." Decat sa-i stricam viata fetei cu raspunsuri la ureche, mai bine dam raspunsuri de pe net! Incercam sa ajutam aici, nu sa facem puncte cu raspunsuri multe si fara esenta. Sper sa nu va suparati si sa fi inteles ce am incercat sa spun.
Numai bine, Shin.

| elena a răspuns:

Ai dreptate...eu cand vad un raspuns cu http// nici nu-l citesc, raspund ceea ce stiu, chiar daca unii membri TPU ma taxeaza destul de urat, dar nu ma las...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce nu? Cu aceasta ocazie se invata unele lucruri pe care nu le stii. Tu nu stii ca ''omul cat traieste invata si tot prost moare''? In concluzie oricat de destept esti, nu cunosti totul...

regis
| regis a răspuns:

Dar daca dai copy/paste din manualul de la scoala? Sau dintr-un documentar vazut la TV? Sau dintr-o expunere a unui profesor, dintr-o invatatura primita de la parintii tai?
Eu cred ca nu e importanta sursa (mai ales daca o si citezi), ci corectitudinea informatiei si modul in care aceasta raspunde intrebarii. Pentru mine este deranjant doar cand cineva posteaza ca raspuns la o intrebare simpla un link spre o pagina plina de detalii nesemnificative, raspunsul fiind de fapt o fraza din cele cateva sute care alcatuiesc textul respectiv.

auran
| auran a răspuns:

De ce tu le stii pe toate?

lolita
| lolita a răspuns:

Sunt unele intrebari la care nu poti raspunde din propria experienta, si cum "copilu" vrea sa stie raspunsul cine il ajuta? i-ar fi mai usor sa caute pe google raspunsul dar nu are habar unde, nu-i chiar asa usor sa gasesti un raspuns acolo. cand scrii cuvantul intotdeauna iti apar "minunatii" daca nu stii unde sa cauti iti ia ore pana gasesti ceva. si oricum raspunurile "copy-paste" sunt mult mai credibile si mai folositoare, nu inseamna ca daca cineva imi raspunde la intrebare este si destept sau are dreptate.

| inna explică:

Nu am zis ca le stiu pe toate, aste e faza, la ce nu stiu nu raspund, dar macar nu dau copy-paste.winking

| ellai a răspuns:

Pai atunci mai bine aia in loc sa puna intrebarea ar cauta pe google si ai fi si tu multumita!

| greg a răspuns:

Eu nu fac asa dar mi se pare folositor si asta.

| gabrielutzu a răspuns:

Intr-un fel ai dreptate,

| zuzu_1842 a răspuns:

Pur si simplu vor ca ei sa aiba raspunsul castigator... mi se pare si mie o prostie sincerlaughing aici...pe site-ul asta...trebuie NOI sa ne dam cu parerea nu netulaughing... dar ce sa le faci...copii disperati d enet... ei cred ca totul se face numai cu netul.insa nu e chiar asa...trebuie sa mai si gandim noi nu?hee hee

| Notme a răspuns:

Pai dc intrebi? pentru rank draga! majoritatea, mai sunt exceptii care vor sa te ajute cu mai multe informatii decat stiu ei(putine cazuri d'astea)