| Maria1189 a întrebat:

De curand am instalat un program numit IMinent si nu mai pot scapa de el, va rog sa ma ajutati! Cum dezactivez programul daca nu imi apare in uninstall programs? Specific ca am windows 7...va rog mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!

1 răspuns:
| mFlorian a răspuns:

Salut,aceeasi problema am avut-o si eu cu un program.Incearca sa resetezi pc-ul dupa sa incerci sa-l stergi.Deschide task manager si cauta programul in caz ca merge, trimite-l in procces si da-i end task.Foloseste un programal de la windows care se numeste unlocker. Aici ai un link, daca ai incredere bine, daca nu iarasi bine:) http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml