| EcKood a întrebat:

Cum scap de acel program numit parental controls care nu se gaseste in uninstall programs...Acel program blocheaza accesul la anumite programe si altele Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

In Windows Vista si 7, Parental Controls e o componenta a sistemului de operare. Nu poti sterge asa ceva. Banuiesc ca sunt 2 conturi pe calculator:unul de administrator(taica-tau) si celalt: un user limitat/standard:tu! Parental Control poate fi oprit doar de Administrator. Imi pare rau, EcKodd! Fii baiat cuminte si poate taticul tau te va lasa mai mult la calculator fara acces asa restrans.
Daca e program special instalat chiar si pe un sistem cu XP, cam la fel, programul poate fi sters doar de admin. N-ai ce face...esti la mana taticului! big grin Singurul mod de a scapa, de asemenea unul amuzant, cand sta taticu' la calculator, dar are putina treaba si a plecat pana la un vecin sau la magazin, la bucatarie...atunci poti veni repede sa stergi programul din contul pe care s-a logat tati! big grin In Windows Vista si 7 e mai mult de umblat, mai ales daca n-ai prea inteles cu ce se mananca acest Parental Control.
Oricum, tatal tau iti vrea binele! Crede-ma ca nu greseste ca il preocupa prea mult situatia ta scolara!

3 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Iei note mari la invatatura si ii rogi pe ai tai sa il scoatawinking.

| slick15 a răspuns:

Ai incercat sa il dezinstalezi din folderul in care l'ai instalat? Adica de exemplu My computer/Disk_C/Program Files/Parental Controls/Unistall.
Daca ai incercat metoda asta si nu a dat rezultate incearca programul asta cu care sigur vei scapa de el "Revo Uninstaller" il poti downloada de aici http://www.revouninstaller.com/download/revosetup.exe
Sper ca ti'am fost de ajutor. Daca ai nelamuriri in privinta utilizarii programului sa imi spui!

| simbyote a răspuns:

Poti scapa prin 2 metode si anume ori ai tai ti-au pus parental control sa nu intrii pe siteuri deocheate... ori este de la pc tau si il dezactivezi din control pannel la rubrica parental controlhappy