| GDavid a întrebat:

De curand, un prieten mi-a dat Blacknight Metin 2. Dar cand vreau sa intru in el imi da urmatorul mesaj:
Sorry, your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configuration and try again.
Am reinstalat placa video ( nvidia GeForce ) si am instalat DirectX Ian 2010
Redist., dar tot degeaba.
Am windows Xp SP 3 si in informatiile de pe placa video scrie ca suporta 3D.
Ma puteti ajuta?
Ofer

Răspuns Câştigător
| mishutrz2 a răspuns:

Sal! Deci asta inseamna ca nu ai driverul de la placa vdeo instalat. Da click dreapta pe MY COMPUTER, da la HARDWARE, si la DEVICE MANAGER, sau daca ai Windows7, dai clikc diret pe DEVICE MANAGER, in dreapta undevamai sus.Asa,,,Acum a aparut o noua fereastra.Scrie undeva Display Adapter, da dublu-click pe el si acum scrie acolo ceva de genul ATI Radeon 1300 sau ma rog, ceva anume.Descarca de pe net driverul acela si il instalezi si gata, o sa mearga. Daca la Display Adapter scrie STANDARD VGA ADAPTER, atunci trebuie sa gasesti cutia de la laptop sau calculator, sa vezi ce laca video ai. Funda!

2 răspunsuri:
| Mystyk a răspuns:

E de la placa.si mie mi so intamplat cu alt joc si am schimbat placa.vezi daca ai driverele bagate sau daca nu joaca alt metinwinking. sunt multe

| Danny98Danny a răspuns:

Ne pare rău, sistemul dvs. nu are suport pentru grafica 3D, vă rugăm să verificaţi hardware-ul şi de configuraţia sistemului şi încercaţi din nou.
asta inseamna Sorry, your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configuration and try again.