| moniqueblackberry a întrebat:

De exemplu: Daca eu intru pe profilul filologie, in urmatorul semestru as putea sa ma transfer la profilul stiinte sociale in acelasi liceu? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Decrepit a răspuns:

Da,transferul se poate face in vacanta intersemestriala,de la orice profil,catre oricare. Unele licee mai bune,colegiile nationale adica, pot cere un fel de examen de echivalare a cunostintelor, dar de obicei, asta se face cand treci de la un profil Real la Uman sau invers, nu cand treci de la Uman la Uman.

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Da,in perioada intersemestriala poti sa te transferi la un alt profil(de exemplu de la filologie la stiinte sociale).

| alex500 a răspuns:

Da,asa am facut si eu.Nu am avut medie de profilul pe care eu il preferam si am intrat la altul, si dupa un semestru m-am mutat!