| Filip23 a întrebat:

De la Campulung Moldovenesc pana la Schitul Sihastria este drum de piatra, si cam cati km? Cam in cat timp se urca pe jos?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca din Capulung Est sunt vreo 10-12 km. Drumul nu e in stare prea buna. Pe vreme buna, cred ca se poate urca in 4 ore, 4 ore jumatate.

2 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa o iei pe jos, eu am fost pe drumul ala acum doi ani si era nu prea bun, rupt, ca vai de el. Faci pe jos in jur de 4-5 ore depinde cat de repede mergi tu.

| cely a răspuns:

E un drum greu dar merita sacrificiul daca vrei sa ajungi la manastire. Ajungi si cu masina (cam jumate de oradin C+lung Est)