| anonim_4396 a întrebat:

Cine are idee cati km sunt din Campulung Moldovenesc pana sus pe Rarau, mers pe jos nu cu masina. Si cam in cat timp se fac? Mersi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam 14 km daca imi amintesc bine. In functie de cit de repede se poate urca (tot drumul e doar urcus) drumul poate dura de la o jumatate de zi pina la aproape o zi.

| radomire a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa fac traseul odata pe luna pentru sport si aer curat, am sansa sa I fac dus intors daca ma pornesc de dimineata? dar nu vreau in fuga, urcat usor.

| anonim_4396 explică (pentru radomire):

Daca esti bine antrenat... Dar nu prea cred ca vei reusi dus-intors. Ar fi doua variante: ori dormi o noapte pe Rarau (nu mai stiu conditiile), ori te intorci de pe parcurs cind vezi ca timpul e la jumatate. Nici coboritul nu e tocmai usor. Pentru ca se incordeaza muschii (deja obositi) in panta. Oricum, succes si apreciez dorinta ta.

| radomire a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha mersi mult de sfat

7 răspunsuri:
| SlymOvy a răspuns:

Tot atatia km sunt si daca mergi pe jos si daca mergi cu masina parerea mea...

| alexandru1andy a răspuns:

15 km si cam 10 ore

| radomire a răspuns (pentru alexandru1andy):

10 ore dus intors?

| Vanatorii_Zeita_1978 a răspuns:

Poti cauta pe net.
Dar 14 km in principal...