| gsghdfhsdfhds a întrebat:

De la ce varsta pot sa imi fac card sau cum pot sa aflu numarul de la card? funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este numarul cardului, dar nu-l poti pune daca n-ai card. Este numarul de pe fata cardului, format din 16 cifre, aranjate cate 4.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 14 ani poti sa-ti faci card de tip Junior. Trebuie sa mergi la o banca cu actul de identitate si un parinte.
Ce numar de card vrei sa afli?

| gsghdfhsdfhds explică (pentru Ioandelasal):

Pai imi cere pe un site card number cred ca e numarul cardului?

| Ioandelasal a răspuns (pentru gsghdfhsdfhds):

Da, este numarul cardului, dar nu-l poti pune daca n-ai card. Este numarul de pe fata cardului, format din 16 cifre, aranjate cate 4.

| georgegeorge90 a răspuns:

Pai de la 14 ani poti sa iti iei alocatia de pe card. (daca o ai pe card)