| Phantasmagoria a întrebat:

De unde pot schimba limba atunci cand sunt in powerpoint? La PC stiam, era jos in bara(langa ora), dar la laptop nu e acolo. SI am nevoie de diacritice urgent, funda!

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Control panel -> region and language -> keyboards and languages -> default imput language (alegi romana) sau daca nu o ai acolo dai pe add -> cauti in acea lista "Romanian" -> clicl pe +ul din fata limbii ->bifezi "Romanian (Standard) sau ce vrei tu -> ok

6 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Si la laptop trebuie sa-ti scrie in bara EN sau RO si mai trebiue sa fie langa EN sau RO un desen in forma de tastatura. Si daca in bara de jos iti scrie RO apasa pe desenul in forma de tastatura si dai la romana traditionala. Funda?batting eyelashes

| Phantasmagoria explică (pentru BlaaBlaa):

Hm. chiar nu apare EN acolo. Am doar volumul, MouseKey, messul si ceva programe.straight face

| BlaaBlaa a răspuns (pentru Phantasmagoria):

Atunci nu stiu ca si eu am laptop si mie imi apare. Dar inainte ai avut EN in bara?

| Fuchii a răspuns:

Încearcă pe mess cu, ctrl+shift că trebuie să meargă.