| TatarOvidiuIonut a întrebat:

Deci as vrea sa-mi imbunatatesc PC cu o placa video Nividia GeForce 9500 GT Pci! PC meu este Spirit Dual Core 5200! Dar nu stiu daca am slot PCi ca sa pot pune placa acea de 9500! Imi puteti spune daca am slot pci?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Iei frumos aida64 - http://www.aida64.com/downloads/aida64extreme170exe il instalezi si te duci la computer - rezumat si te uiti la placa de baza si revii aici si ne spui modelul exact ca sa iti pot spune exact daca iti merge pe placa ta de baza placa video respectiva

| S3c0ndSh0t a răspuns:

De unde vrei sa stim noi? Dane mai multe detalii. Poate si o poza cu placa ta de baza!

| TatarOvidiuIonut explică:

Deci acum am : PCI-E 1.0 x16 port #2 In Use @ x16 (nVIDIA GeForce 8400 GS Video Adapter)

Si eu vreau sa pun: Placa video Forsa nVidia GeForce 9500GT, 512MB, GDDR2, 128bit, DVI, SLI, PCI-E

Rezolutie maxima 2560 x 1600 (DVI)
Procesor video: nVidia GeForce 9500 GT
Slot: PCI Express 2.0 x16

Capacitate memorie (MB): 512
Producator chipset: NVIDIA

| bicabica a răspuns:

Daca e dual core atunci sigur ai pci
agp e la alea mai vechi
http://www.google.ro/......tp?/imgres
e cea cu portocaliu