| camon12 a întrebat:

Deci...Cat costa un virtual private server (VPS) si la ce te ajuta am inteles ca poti host servere sau ceva de genu dar cum se face vreau sa imi iau unul cam cat costa! Am nevoie sa fac local host fiindca decat sa platesti host pe luna mai bine platesti vps

2 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Te costa 2 minute. Ce spui tu sunt denumite si NAT-uri si sunt niste setari ce le faci pe orice router ordinar. Si nu poti Hosta servere asa. Iti trebuie un server DNS ca sa hostezi.

| camon12 explică:

Eu ma refeream la dedicate!