| zippy95 a întrebat:

Am o placa video PCI DDR2 mi-a suporta placa de baza daca aceasta are slot DDR1?

4 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Nu are cum

| LDCCristi a răspuns:

Nu ca nu iti suporta sau dastea...Placa ta video jos are ceva argintiu din 2 bucati.Iar placa ta de baza i trebuie din 3 bucati deci nu poti sa o bagi. Daca vrei am eu o placa Gygabite 128 mb de ddr1 special pentru placa ta de baza.

| Martina5 a răspuns:

N-are cum

| Maximus300 a răspuns:

In mod normal nu si s-ar putea sa se strice calculatorul deoarece in ziua de azi nu se fac lucruri de calitate si care sa reziste. In concluzie daca faci asta risti si calculatorul cat si placa de baza. Sper ca ti-a fost de folos.