| anonim_4396 a întrebat:

Deci fratele meu a aspirat calculatorul toate componentele din unitate si acum nu mi se mai aprinde, adica se aprinde si se incarca chestia aia la windows dar dupa aceea iar se reaprinde iar se incarca iar se reaprinde. a deranjat ceva in unitate de face asa?

Răspuns Câştigător
| Shaddar a răspuns:

Daca era memoria de vina sau procesorul, auzeai niste beep-uri, daca era placa grafica, nu vedeai ca se incarca win-ul. Daca era hdd-ul, nu avea ce sa se incarce.E ceva din windows.Procesorul si memoria sunt verificate inainte de a intra in windows.Deci vezi ce "bube" ai in windows.

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Nu, sistemul de incarcare al Windows-ului a cazut.CD/DVD-ul de boot/reparare boot.

| itsoft a răspuns:

Da verifica Rami, procesoru, placa video

| itsoft a răspuns:

Si alta data nu mai il lasa daca nu stie uite dai de belea! Prafu se sufla ori cu un compresor ori daca nu iei o pensula dinacea de vopsit cu par moale si incepi usor. Desfaci rami, procesoru, placa video etc etc si se sterg

| Minks a răspuns:

Probabil sa fie hardul. Incearca sa verifici toate mufele, sa fie bine fixate. Daca nu, e posibil ca energia statica sa-i fi daunat PC-ului, dar sa speram ca nu. Data viitoare cu mai multa atentie, eventual folosita o bratara antistatica. Demontat piesa cu piesa, curatat atent, fara graba.

| FlorinDiablo a răspuns:

Verifica or HardDiskul ori Rami sa fie bagati bine

| elena4ever a răspuns:

Si eu am patit ceva asemanator.Numai ca eu l-am curatat cu pensula si tot sa miscat ceva.L-am dus la reparat, si mi s-a spus ca era miscata placa video. Poate si la tine sa miscat placa video sau rami