| danutz24 a întrebat:

Deci mama mi-a povestit despre un vis care la avut ea, era intr-un compartiment de tren cu o maicuta si ele se rugau si stia ca e vis si nu putea sa se trezeasca. Dupa ce s-a trezit pana la urma dupa ce a inchis ochii deci imediat a avut acelasi vis acum mai rau nu putea sa se trezeasca.Azi noapte imi era frica sa nu am si eu visu asta am dormit putin rau si dupa ce m-am foit vreo 2 ore m-a luat somnul si am avut un vis parca eu dormeam si m-am trezit si ma tinea cineva de mana si ma strangea dar nu tare, si stiam ca e vis si nu puteam deschide ochii.Era vreo 4 dimineata 5, oricum am reusit sa mai dorm o ora de la 8:30 la 9:30.Cum pot uita de gandu asta am incercat sa nu ma mai gandesc dar nu pot, plz help si oare a fost o simpla coincidenta ca am avut cam acelasi vis ca al mamei? Vreau sa spun ca de multe ori aud un respirat de om in camera mea seara dupa ora 12(nu e al meu), cand un prieten a dormit la mine a auzit si el asta deci intrebarile mele sunt:

1.Cum pot sa uit de vis?(precizez ca am incercat sa nu ma mai gandesc la el dar nimic)
2. Daca pana la urma nu pot sa dorm, ce as putea sa fac in timpul asta? Eu ma culc la 22:30, 23, deci daca nu pot dormi si am iar cosmar dala voi sta cam 8 ore fara sa fac nimic. ce as putea sa fac in afara de televizor.
3. Daca las televizoru aprins adorm mai repede(precizez ca nu am probleme cu intunericu sa imi fie frica).

Plz un raspuns urgent ca imd trebuie sa plec de pe pc

3 răspunsuri:
| CariocaAlba a răspuns:

Exista mai multe raspunsuri iar eu cred ca te pot ajuta. Urmaresc seriale cu tema paranormala si am tras niste concluzii.In primul rand afla ''istoria'' locuintei tale[adica daca a stat vreo ruda de''a ta care abia astepta sa te vada si nu a mai prins momentul cand tu te-ai nascut daCA zici ca te tine de mana sau afla daca in casa a murit vreo persoana in varsta sau chiar daca a avut loc o crima in cel mai rau caz]Poti afla de la familie in primul rand,iar apoi de la persoanele in varsta din bloc,ori de pe strada sau de la locatarii mai vechi. Dupa asta iti recomand sa vorbesti cu familia si sa cautati un preot care sa va ajute, sa sfinteasca locul.Dar poate casa este construita recent iar voi sunteti primii locatari atunci exista posibilitatea sa fii fost '''blestemati'' de vreo persoana sau ceva sa fii atras spiritul. Daca nici dupa sfintire nu s-a rezolvat nimic, gasestiti alt domiciuliu ca acel spirit sa nu ajunga sa va faca rau.Varianta de a sta treaz noaptea este o prostie pentru ca asa vei auzii si mai multe sunete stranii sau vei vedea pe pereti umbre ale spiritului.Fa ce ti-am spus si nu uita, este ceva serios! Succeskiss

| ionutz_7767 a răspuns:

Nu eu...

| Adi_2195 a răspuns:

Am 2 indicatii:

1:te muti (asta nu e obligatoriu, sau indicat)

2:relaxeaza`te ziua(adica nu sta cu fata numai in calculator sau sa te uiti la emisiuni stupide la televizor)