| Aditzaaaa a întrebat:

Aseara am avut un cosmar in care era vorba despre inaltimi ( mie imi e frica de inaltime) si trebuia sa ma dau intr-un fel de muntain-rousse care era foarte, foarte inalt si in timp ce aveam cosmarul simteam ceva in mine, frica sau nu stiu ce era si asa mi s-a intamplat si cand m-a m trezit! Ce putea fii? Chiar m-am speriat in cosmar si cand m-am trezit aveam aceeasi senzatie!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acea senzatie se numeste "adrenalina"
Este aceea senzatie care rezulta in urma unei sperieturi sdravene etc.
PS: nu te mai gandii la mountain-rousse, gandeste-te la alte chiestii mai frumoase care daca le visezi nu o sa te sperii
toata cele bune si vise placute happy

| Aditzaaaa explică (pentru anonim_4396):

Mersi la fel. Dar idea e ca nu m-am gandit la asa ceva deoarece mi-e frica de inaltimi :S

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei sa zbori/sa fii la inaltime inseamna eliberarea de probleme.In cazul tu simti teama, dci poate ca te infioara perpctiva riscului pe care o simti in vis. Dupa parerea mea semnificatia visului tau imi arata nesingurata pe care o ai in tine, o teama pe care cu greu accepti sa o infrunti, si i-ai stabilit conditii prea inalte, pentru care nu crezi ca esti pregatit.
De exemplu, i eu am avut un vis foarte ciuat azi noapte cre m-a pus pe ganduri.In vis se prefacea ca si eu eram la inaltime, dar ma aflam pe pervazul ferestrei unei cladiri mare, foarte inalte.Si dintr-o data, de langa min, prin fereastra a iesit un tren, dar de culoare porticalie cu alb, care nu stiu daca era cu pasageri in el sau nu, dar a picat jos si s-a facut praf.In timp ce ma uitam la el am zrit si cateva caramizi care cadeau mai incet.Si eu m-am trezit foarte speriata, gafaiam toata.Ciudate visele! rolling on the floor :o straight face

| Aditzaaaa explică (pentru anonim_4396):

Da, sa stii ca-s foarte ciudate, dar de dimineata ma speriasem rau!