| Walhalla a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul:Acum 1 an mi s-a stricat tastatura ps2 si am luat una usb..Toate bune si frumoase insa cand vreau sa bootez nu pot..Adica atunci cand calculatorul se aprinde se aprind si cele 3 leduri(num,scroll,caps lock), pot da f12 ca sa bootez, insa cand trebuie sa apas space pentru a porni instalarea windowsului nu merge...Si interesant..asta doar cu tastaturile usb. Dupa asta am facut rost de una ps2, care a mers foarte bine si din cauza unei prostii de-a mele s-a stricat.Acum o am doar pe cea usb si nu pot boota...Am incercat cu tastatura lui fraetmio care e tot usb si nici asa nu merge, deci nu tastatura e de vina.Help!

Răspuns Câştigător
| razvitzi a răspuns:

Cauta in bios "usb legacy suport"

| Walhalla explică (pentru razvitzi):

Ms.oricum mi-am dat seama de asta exact dupa ce am postat intrebarea; dupa, am putut instala windowsul fara nicio problema...

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sau cumpara un adaptor usb -> ps2.