| EU1139 a întrebat:

Buna!
Mie nu-mi mai merge tastatura.Aseara era ok dar cand am intrat azi dimineata pe calculator am observat ca nu raspunde le comenzi.
Cand scot si bag mufa de la tastatura in calculator se aprind beculetele de la Num Lock, Caps Lock si Scroll Lock.
Am scanat calculatorul sa vad daca are virusi sau ceva dar nu are nimic.
Fundita la cel mai folositor rasp.(p. s. cand scriu fofosesc on-screen Keyboard si e f. inervant )

5 răspunsuri:
| МŶĶÁŶ a răspuns:

Cauta un driver pentru tastaatura. poate l-ai dezinstalat din greseala...

| andutuprimus a răspuns:

Cei doi care au răspuns înaintea mea(2nro5 și BonnieBonish16) au dat câteva idei, dar eu am câteva soluții:
1.Cum s-a mai zis poate fi murdara;
2. Poate are ceva stricat tastatura se blochează(în acest caz îți cumperi tastatura noua);
3. Poate nu recunoaște calculatorul tastatura și trebuie sa apeși pe tastatura un buton (nu mai știu care F) ca sa recunoască calculator;
sau4.Este stricata mufa(în acest caz îți trebuie o placa speciala sau o noua placa de baza).
Sper ca ți-am fost de folos.

| andutuprimus a răspuns:

Eu am câteva soluții care te pot ajuta:
1.Cum s-a mai zis poate fi murdara;
2. Poate are ceva stricat tastatura se blochează(în acest caz îți cumperi tastatura noua);
3. Poate nu recunoaște calculatorul tastatura și trebuie sa apeși pe tastatura un buton (nu mai știu care F) ca sa recunoască calculator;
sau4.Este stricata mufa(în acest caz îți trebuie o placa speciala sau o noua placa de baza).
Sper ca ți-am fost de folos.
(Scz daca s-a intamplat sa fac vreun spam)

| 2bro5 a răspuns:

Incearca in control panel si gaseste tastatura si vezi daca conexiunea e stabilita, daca nu incearca s-o stabilesti cumva sau apesi diagnostic si mai vezi cate ceva

| BonnieBonish16 a răspuns:

Am patit`o si eu. incarca sa o cureti, ar putea avea ceva sub butoane.sau incearca sa folosesti o alta tastatura sa vezi daca merge. daca merge cealalta, inseamna ca aceasta e sticata si trebuie inlocuita>; d