| uSur3Lx a întrebat:

am o tastatura care am niste butoane care se aprind ( se fac verzi cand se aprind) si sub ele scrie:
Num Lock=? la ce ajuta sau ce face
Caps Lock=? la ce ajuta sau ce face
Scroll Lock=? la ce ajuta sau ce face
Mode Lock=? la ce ajuta sau ce face

3 răspunsuri:
| Tudyss a răspuns:

Caps lock daca e aprins inseamna ca o sa scrii mereu cu litere MARI, si num lock inseamna ca poti folosi tastele speciale din dreapta cu cifre, scroll lock e folosit la exel cel mai mult(nu e prea importanta)

| Ella3133 a răspuns:

Num Lock cand este activat poti folosi numerele de la tastatura din dreapta
Caps Lock cand e aprins scrie literele mari, ca sa nu mai apesi pe shift

| Blitzer a răspuns:

Num Lock= sa poti folosi numerele din dreapta Caps Lock= sa scrii cu litere mari iar... Mode Lock, nu am pe tastatura