| LargoWinci a întrebat:

Deci: sunt in Italia la liceu in clasa a 9-a si vreau sa stiu ce imi trebuie ca sa ma transfer in Romania la liceul Cuza- Focsani...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci echivalarea studiilor din Italia si aceasta doar dupa ce termini anul acolo. Aici: http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-perioade-studii-preuniversitare ai procedura si actele necesare.

1 răspuns:
| iDangerous a răspuns:

Întrebare. De ce Cuza? Ca să te transferi, probabil va trebuii să d-ai o testare în funcţie de profilul pe care îl vrei şi să le d-ai un dosar cu date personale. Copie după buletin, certificat de naştere, fişa medicală. Chestii de genul.