| Andreiii78945 a întrebat:

Deci : Sunt pe un profil Vocational si vreau sa ma transfer pe stince sociale media mea de admitere de la capacitate a fost 8:32 si unde vreau eu sa ma duc a ultimul elev din clasa este 8.21 intrebarea mea este : am catev note mici spre urmare : am doua medii de 5 si am 5 note proaste.
media de 5 ( note : 3, 3, 8 ) alta medie de 5 ( 4 si 5 ) si mai am un 4 si alti 3 de 10 deci in total am 5 note proaste. Oare va zice ceva directorul ca am notele astea? El a zis ca imi va accepta transfer dar sa am medii calumea scoase si ma tem de mediile alea.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti ce va spune directorul, doar de la el poti afla ce va zice, asa ca vorbeste cu el sau sa vorbeasca un parinte si atunci vei afla sigur daca merita sau nu sa faci cererea de transfer.

| Andreiii78945 explică (pentru Ioandelasal):

Am asa un stres, daca as mai muncii un pic sa scot mediile putin mai mare as scoate 9.04 dupa un calcul scurt, dar notele alea bate la ochi urat. Si am stat sa caut si pe net dar nu am gasit conteaza ce medie scot sau ce note am?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andreiii78945):

Notele sau mediile nu constituie conditii exprese pentru transfer dar CA al liceului de transfer le poate lua in considerare si sa nu-ti aprobe transferul. Ma gandesc ca liceele mai bune nu vor dori sa transfere elevi cu note slabe.

| Andreiii78945 explică (pentru Ioandelasal):

Mama, mai speriat grav incerc cat pot de mult sa scot medii cat mai mari cat despre notele alea nu stiu ce sa zic. Daca nu reusesc sa ma transfer dar mi-am promis singur ca trebuie sa ma transfer sa imi pot face un viitor decent daca se intampla Doamne fereste sa nu imi aprobe transferul o sa ma las de scoala.