| Andreiii78945 a întrebat:

sunt intr-un stres continuu, mai am doua saptamanii de scoala si trebuie sa ma transfer neaparat pe Stiince sociale problema e alta ca am rezolvat si cu acordul Directorului si mi-a zis ca ma accepta la liceul lui dar mi-a zis sa vin cu note mari. Problema e alta ca eu sunt pe profil vocational si am numai derbedei in clasa si am luat doua note numai din obraznicia lor iar celalte nu contest din vina mea deci : am 5 note slabe si asta imi da stres : am doua medii de 5 : o medie de 5 ( note : 3, 3, 8 ) alta medie de 5 ( 4, 5 ) si alta nota proasta mai am un 4 si alti 3 de 10 si imi iese media 9 dar totusi am 5 note slabe mediile le mai ridic cum le mai ridic dar notele, notele raman si ma intrebam daca a mai trecut cineva prin ce-am trecut eu incerc sa muncesc cat pot in astea 2 saptamanii.

Răspuns Câştigător
| Xela90 a răspuns:

Eu ti-am explicat cum sa te feresti de colegii tai ca ai zis ca ai numai colegi derbedei ca iei note proaste din cauza lor, si eu ti-am zis stai departe de ei pune-te in banca la unu sau la una cu care te intelegi cel mai bine si stai cuminte pana sfarsitu anului scolar, ca asa iti recuperezi notele mai mari si media mare, nu mai vorbi cu cei cu care nu iti place ca sa o sa iei numai note proaste din cauza lor, ca eu am patit la fel si pe urma le-am dat eu prin sfecla la toti cei care nu mi-au placut sau nu m-au placut, au luat ei notele proaste pentru ce mi-au facut mie colegii si toti profesorii au tinut cu mine si am avut numai note bune care mi-a trebuit mie.

5 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Nu ai doua medii de 5, ci doua medii sub 5!
Pe total, ai note slabe.

| Andreiii78945 explică (pentru francut):

Nu sunt deloc note slabe, adica cum ai calculat tu sa iti dea mediile sub 5?

| francut a răspuns (pentru Andreiii78945):

3 sau 4 sau 5 nu sunt note slabe? Acolo unde inveti tu, sistemul de notare este pana la 5? Chiar si asa, 3 tot nu este bun.

| Xela90 a răspuns:

E slab rau media ta...dar fa in asa fel incat sa nu mai vorbesti cu ei ca sa vada profesorii tai ca esti la locul tau si in banca ta astfel nu mai treci cu notele....cand o sa vada profesorii tai ca esti la locul tau o sa iei note mari chiar daca zici 2-3 cuvinte sau 10-20 de cuvinte o sa treci garantat eu asa am facut in primul semestru am avut numai probleme din cauza fosti colegii dar nu i-am mai bagat in seama pana la sfarsitu semestrului de a 8 pana la banchet, iti dai seama?! atunci au fost cuminti ca feciorii dar degeaba, asa ca bafta cu notele!

| Andreiii78945 explică (pentru Xela90):

Pai nu sunt corigent la nici o materie!

| Xela90 a răspuns (pentru Andreiii78945):

Eu ti-am explicat cum sa te feresti de colegii tai ca ai zis ca ai numai colegi derbedei ca iei note proaste din cauza lor, si eu ti-am zis stai departe de ei pune-te in banca la unu sau la una cu care te intelegi cel mai bine si stai cuminte pana sfarsitu anului scolar, ca asa iti recuperezi notele mai mari si media mare, nu mai vorbi cu cei cu care nu iti place ca sa o sa iei numai note proaste din cauza lor, ca eu am patit la fel si pe urma le-am dat eu prin sfecla la toti cei care nu mi-au placut sau nu m-au placut, au luat ei notele proaste pentru ce mi-au facut mie colegii si toti profesorii au tinut cu mine si am avut numai note bune care mi-a trebuit mie.