| andreigroza19 a întrebat:

Din cate am observat...aici persoanele primesc un raspuns la o intrebare doar pana se declara raspunsul castigator.Prin urmare acest site e pentru cine are mai multe funde sau pentru a ajuta pe altii?

11 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

PAi site-ul e facut pentru a primi raspunsuri pentru o nedumerire de a ta si desigur la randul tau, si tu sa ajuti oamenii, iar acestia te rasplatesc cu o funda pentru a arata ca raspunsul care ii l`ai dat este util si l-a ajutat cu nedumerirea lui sau pentru un alt raspuns folositor, dar nu cel mai bun poti da un vot,,Folositor" pentru raspunsurile cu caracter vulgar, nefolositoare sau luate la misto se dau voturi gen,,Nefolositor,,,,,Amuzant,,, Stupid,,
Daca cineva te ajuta il poti rasplati si tu cu un vot,, Folositor,, sau cu o funda

Bafta in continuare!

| NuDauFunda a răspuns:

Normal ca pentru funda. In asa hal s-a ajuns incat ajutam nu pentru ca ni se cere ajutorul, ci pentru un rahat de panglica virtuala care nu ajuta la nimic.

| NuDauFunda a răspuns:

Normal ca pentru funde. Lumea nu mai e interesata in a ajuta, da' e interesata in a primi o panglica virtuala care nu ajuta la nimic.

| NuDauFunda a răspuns:

Lol, sunt singurul care a inteles la ce se refera intrebarea?

| Narcis2007 a răspuns:

Funda

| aladinbeci a răspuns:

Andrei, eu o sa te contrazic putin. Eu am incercat, daca puteam sa ofer un raspuns util si folositor, sa raspund si daca funda era deja acordata. De multe ori se poate intampla ca raspunsul tau sa fie mai complet si mai util decat cel premiat cu funda, si atunci iti ramane satisfactia ca ai putut intr-adevar sa ajuti cu adevarat, nu doar pentru funde sau voturi.
Altfel, remarca ta e una buna, chiar daca as prefera ca site-ul acesta sa fie unul pentru ajutor reciproc cu adevarat.

| nobody88 a răspuns:

Pai practic este pentru amanadoua.

Uite incerc sa iti explic daca ai mai multe funde de fapt = ca mai multi utilizatori au considerat ca raspunsul tau este cel mai bun la intrebarea lor. Asa ca prin obtinerea funditelor practic e ca un fel de rating pentru cate persoane ai ajutat. Siteul este pentru a ii ajuta pe altii in principal si indicele competitivitati raspunsurilor tale este masurat prin fundite. ^_^

| andreigroza19 explică:

Cam asa...

| rapp2020 a răspuns:

Pai pentru a ajuta pe altibig grin dar funda ii casa arate care ii raspunsu folositorhappy

| andreigroza19 explică (pentru rapp2020):

Pentru raspunsul folositor se poate da un simplu vot.dar una e sa alegi unu castigator si una e sa nu mai raspunzi dupa primirea fundei...

| Delia_7923 a răspuns:

Cam asa etongue