| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza windosului 7 pe 64 biti nu imi merge gta 4 bine? zic ca am un procesor Intel Dual Core e5500 2.80Ghz, 3gb Rami, placa video ati HD 4350, 512 mb... ceva neeregula? ca imi merge jocu greu (sacadat) chiar si la low...

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu din cauza windowsului. Ci din cauza procesorului si a placii video, aia e o placa video low end potrivita pentru office, browsing, nu pentru gaming. GTA 4 e un joc FOARTE prost optimizat. Ai putea sa incepi prin a instala patch-ul 1. 0. 4. 0 - au aparut si altele mai noi, dar momentan asta e cel mai bun, mai optimizeaza jocul putin. GTA 4 merge bine pe un procesor quad (al tau fiind dual).

| yoo23 a răspuns:

Click dreapta pe iconita Gta 4.---> Properties,--->> Compatibility --->>> si bifeaza '' Run this program in compatibility mode for'' si dai Windows XP ( service pack 3 ). bafta la jucat!

| diesel94 a răspuns:

Au o prostie de placa video laughing nu ai sanse sa joci cu placa aia gta 4.mai citeste si tu cerintele