| Daniel_George_1994 a întrebat:

Am si eu o problema, imi merge gta IV sacadat si la low si la highest din ce cauza sa fie?
Am direct x 11 instalat placa video GeForce 210 de 1Gb, 4Gb rami, procesor Intel dual core 3.0 GHz, Windows 7 ultimate
De ce mi-ar merge sacadat?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ai tot ce trebuie din punct de vedere twehnic, mai puțin kitul de instalare care nu e originalul=> merge cum merge.Recomand reinstalarea jocului cu un kit original nu procurat din surse dubioase cum îi serveru ăla unde toți vreți invitații, de exemplu. Executabilele îs cele mai prost construite arhive deorece se pierd date din ele foarte ușor prin copiere și chiar scriere pe medii externe, ceea ce s-o întâmplat cu kitul jocului tău.E suficient sa îi lipsească un dll ca să facă lag sau să funcționeze naormal.Succes

| Daniel_George_1994 explică (pentru DeyCj):

Intelesesem ca ar fi din cauza crackului... am schimbat cracku si face la fel, am prieteni cu cerinte mai mici ca ale mele si le merge perfect, si de pe acelasi site l-au luat

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

GTA IV e un joc portat de pe consola, foarte prost optimizat. Banuiesc ca e si crack-uit, ceea ce il face sa mearga si mai prost de atat. Tot ce poti sa faci e sa pui update-ul 1.0.0.4, il cauti pe google. Ala il mai optimizeaza un pic, mai castigi 5-10 frameuri cu putin noroc. Oricum, la ce rezolutie joci?

| Daniel_George_1994 explică (pentru Minks):

La rezoltuie 1280x1024(75Hz)

| Daniel_George_1994 explică (pentru Minks):

Pe rezolutie 1280x1024 (75Hz)