| anonim_4396 a întrebat:

Din ce se extrage aminoacidul taurina? Si acest ingredient, este el folosit in toate bauturile energizante?

3 răspunsuri:
| johnny_1840 a răspuns:

Da asa e, este sintetic si da este folosit la mai toate bauturile energizante reb bull si gatorade cu precadere in proportie de 20 mg si are un oarecare efect insa e foarte periculos pentru inima in timpwinking

| bubu_7778 a răspuns:

Taurina este un aminoacid care este prezent in secretia biliara.Se gaseste in organismul uman in mjuschi, creier, inima si sange.Aminoacidul nu este folosit in bauturile energizante.Este folosit un inlocuitor sintetic care nu deriva din produse animale, cum ar fi din taur.Acest inlocuitor sitetic se foloseste la fabricarea energizantelor.

| Pasu7 a răspuns:

Da aproape in toate bauturile energyzante!winking