| grigor3 a întrebat:

Din curiozitate intreb,canabisul te face mai fericit? adica indiferent cat ai fi de suparat,te face fericit? intreb din curiozitate, doar atat!

6 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Te face mult mai fericit mai ales cand scapi sapunul

| Elide a răspuns:

Da da. treci și injecteaza.te acum! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! La fumarea canabisului, substanta THC este absorbita cu repeziciune din plamani in sange, iar apoi transmisa catre creier si celelalte organe ale corpului. Cand canabisul este consumat ca ingredient in alimente sau in bautura, substanta este absorbita mai incet.

In cazul consumului de canabis in scopuri recreationale, pot aparea urmatoarele efecte:

Schimbarea perceptiei: efecte halucinogene, consumatorii vad realitatea distorsionat
Schimbarea starii de spirit: unele persoane resimt o senzatie de euforie, altii de relaxare, cunoscuta sub denumirea de ''high''.
Palpitatii
Alterarea capacitatii de memorare
Afectarea memoriei pe termen scurt
Dificultati de concentrare
Respiratie accelerata
Volubilitate
Stare de somnolenta
Lipsa de inhibitii
Calmarea starilor de rau
Apetit crescut
Lipsa coordonarii
Anxietate, paranoia
Senzatie de uscaciune a ochilor, gurii, gatului
Apetit crescut, pofta de dulciuri
Deficiente de atentie

| jon987654321 a răspuns:

Nu,doar te-ar mai relaxa putin, iti da si starea care o ai.

| aj3k16lm a răspuns:

Pe moment, da. Se foloseste in multe tari pe post de anti-depresiv, insa uzul lui pe termen lung poate aduce efecte negative. In principiu, iti arde neuronii. Principalul motiv al depresiei e gandirea excesiva, realizarea unei realitati, nu atat de placute precum ar trebui. Canabisul elimina in timp acea problema. Iar daca vorbesti de feeling-ul de moment, din cate stiu eu da. Nu am vazut pana acum cazuri in care o persoana si-a "luat urat" pe canabis. laughing