| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Donald Trump e bun ca presedinte? face treaba buna? 2.Credeti ca avem sanse sa facem o lume mai buna?

1 răspuns:
| tudorvolcano a răspuns:

Ca președinte : nu, deoarece a stârnit ura rasială printre americani, din cauza faptului că a ajuns la putere s-a întâmplat incidentul din Charlotesville, mărind bariera dintre cei conservativi și cei progresivi în loc să o micșoreze.
Face treabă bună? Din ce am văzut în Coreea de Nord, a făcut un schimb de amenințări mai degrabă decât un dialog diplomatic adecvat unui șef de stat.
Să facem o lume mai bună? Fie că e Trump la putere, fie că e altcineva, lumea evoluează iar criminalitatea, sărăcia și foametea scad.