| GolopențaAdrian a întrebat:

Cum va fi cu Donald Trump presedinte Sua?

16 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De unde ai vrea să știm noi? Sincer prefer să nu fiu pripit cu opiniile ca cei manipulați de media și de rețelele de socializare.

| sublime89 a răspuns:

Trump e echivalentul lui Becali in SUA. N-ai vazut ce s-a bucurat ciobanul azi ca a iesit asta presedinte? Cine se aseamana se aduna. Iamgineaza-ti cum ar fi Romania cu Becali presedinte, si apoi gandeste-te ca SUA e cea mai puternica tara din lume si are ca presedinte un om la fel de idiot ca Becali. Oare ce consecinte pot fi asupra lumii? O sa curga lapte si miere, e clar. Cel mai puternic om din lume e un cretin care crede ca incalzirea globala e o conspiratie chinezeasca laughing Asta e de plans, nu de ras.

| untu a răspuns:

Nu stie nimeni! Pentru ca este un miliardar exentric, sexist si rasist care provine dintr-o familie de imigranti si nu stie nimic despre politica si repete mereu intr-una cuvintele si propozitiile! va fi un razboi civil si nu cred ca va sta mult timp ca presedinte al Americii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Om trai si om afla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru SUA va fi bine, dar pentru noi, sper sa nu ne astepte ce e mai rau : sub influenta Rusiei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie facuta atata valva ca Trump a iesit presedinte. Americanii nu degeaba i-au acordat votul. Citesc undeva ca Trump este ca un Gigi Becali. Pai Gigi este un om dintr-o bucata care a facut Romanilor de rand mai mult bine ca oricine. Trump vrea sa incalzeasca relatia cu Rusia si sa lupte intr-adevar impotriva ISIS si ororilor facute de ei. Zice el, nu va mai permite oamenilor din umbra sa conduca lumea sau cel putin America, va lupta contra globalizarii ceea ce cred ca este bine. Obama a fost condus, nu era un presedinte ci o paiata condusa iar Hilary Clinton este sotia lui Bill Clinton care a continuat distrugerea dupa cei doi Bush.
Cititi declarile lui dupa ce a fost ales inainte sa comenta. Eh, asa comenteaza toti, ca e guraliv, rasist si nu stiu mai ce. Este un Vadim al Americii, om dintr-o bucata si pus pe fapte nu vorbe. Si mai ales, nu vrea sa fie condus din umbra de bancheri gen Geroge Soros si alti bancheri care conduc lumea si fac numai ce vor ei. Parerea mea este ca Trump este un presedinte bun, DACA nu cumva este si el o paiata pusa sus de cei ce vor globalizare.
Si la noi, acum in prag de alegeri se ataca dur la Johanis si la premierul Ciolos, Internetul bubuie de postati contra lui Joahis si Ciolos care, dupa parerea mea, merita in continuare mandate. Amandoi. Nu mai stiu postacii cum sa ne convinga ca Johanis este un violator de copii, de mut, ca eneamt si ne vinde tara etc etc. De Ciolos la fel, ca este un „tehnocrat" intre ghilimele, adica un nepriceput. Insa urmariti ca a acum in prag de alegeri se maresc unele salarii (tipic PSD ) iar Ciolos a spus destul de clar ca nu este impotriva maririi salariilor daca vor specifica de unde vor avea bani pentru asta. Eu cred ca Ciolos a gandit bine. Toata lumea vor mariri de salarii si pensii dar pentru asta trebuie un buget foarte solid. De ce sa promiti copiilor ca le maresti banii de buzunar sa zica ca tatae mai bun, ca apoi sa le arati buzunarele goale ca nu mai ai bani pentru ei? Si pentru asta trebuie sa le tai salriile si sa scumpesti alimentele ca sa se adune din nou bani in buget.
Trump nu este o amenintare pentru Romania dimpotriva vrea sa intareasca relatiile cu Rusia, sa aplaneze conflictele reci. Sa rezolve problema imigrantilor care sunt ca puricii peste tot fara tara lor, care ei pot spune ca sunt mai liberi ca toti sa circule unde vor ei. Trump vrea sa puna capat razboaielor, sursa de venit pentru marii bancheri care finateaza ambele tabere in razboi. Razboiul este este pentru marii bancheri, sursa de venit. America este America, UE este alta si Rsuia este alta. Nu afecteaza Trump sau Hilary nimic. Decat urcusul sau coborasul dolarului.
Nu va ganditi ca daca este America, e nu stiu ce branza. Astia nu au stiut decat sa isi bage nasul in treburile altora ca vezi tu doamen, e mare putere si face legea oriunde. Trump nu mai vrea asta.

| JetBlueJet a răspuns:

Cica-i rasist.Deci o sa fie nasol...

| GolopențaAdrian explică (pentru JetBlueJet):

Stiu ca ii rasist

| JetBlueJet a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eu tot nu inteleg cum a reusit asta sa castige. Stiam ca ea are mai multe voturi.

| GolopențaAdrian explică (pentru JetBlueJet):

Da dar dupa aia a fost de camera reprezentantilor si de senat dar el a aut mai multi electori

| anonim_4396 a răspuns (pentru JetBlueJet):

A castigat prin votul Americanilor. Inainte de voturi Hilary apela la sondaje false care o plasa sus de tot iar Trump nu avea nicio sansa. Somdajele astea erau puse peste tot in lume, inclusiv in Romania la tv si net, dovada ca ca bancherii care controleaza lumea voiau sa iasa dansa presedinte. Trump a fost batjocorit peste tot in lume la tv, internet etc. Prezentatorii Tv din Romania si din alte tari spun la Tv ceea ce le este scris pe un ecran. Citesc ca niste paiate tot ce le este scris de altii, de cei ce fac jocuri. Insa votul a fost real, a fost dorinta Americanilor care desi ii arata la tv ca america e mare putere, omul de rand o duce poate mai rau ca noi.

| S8N a răspuns:

E mai bine ca cu Hillary.
A vrut sa faca un "No Fly Zone" in Syria care nu lasa avioanele rusiilor sa treaca. Asta cel mai probabil ar fi dus la un razboi intre USA si Rusia.

| Kappy1325 a răspuns:

El este tanar si in SUA îi va trebui un presedinte tanar. El va face totul pentru SUA

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kappy1325):

Cf. Wikipedia Donald Trump nascut la 14 iunie 1946 (vârsta 70). E tanar?!?

| minrest a răspuns (pentru Kappy1325):

Da, la 70 de ani e inca tanar. Vreau sa zic ca nu e ca si cum ar avea 90 de ani.

| Tarcea_Nicoleta_1979 a răspuns:

Nu stiu...