| Stavarache_Aurelia_1973 a întrebat:

Dupa cat timp de la fatarea iepuroaicei, pot taia iepuroaica, daca a mancat pui dupa fatare?

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Mai las-o o săptămână si pune-o jos, dar o poti tăia oricand dupa ce nu mai are puii.

| AlexSalling a răspuns:

Nu am inteles deloc ceea ce debitezi! Cum sa tai iepuroaica? Cum si-a mancat puii? Te rog frumos sa-mi explici ca altfel nu inteleg nimic.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru AlexSalling):

Dacă aveai iepuri probabil trăiai si tu experienta asta.
Sunt unele iepuroaice care atunci când nasc nu își grijesc pui, se sperie de ei si pot chiar să ii mănânce! Nu de foame, doar pentru ca ea nu stie ce se petrece.

| AlexSalling a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Vorbind de instinctul maternal...Nu exista

PS: Si am avut iepuri, numai nu care sa se reproduca.