| andreyyoo a întrebat:

Dupa ce reinstalez windowsul nu stiu ce setari sa fac sa imi mearga netul ca nu imi merge... Am un router deci merge pe lan. Spuneti.mi si mie ce setari trebui sa fac, multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| L4WRlD34TH a răspuns:

Lasa-ne "soro"cu DNS-urile. Pai, daca spui ca routerul este configurat nu ai decat sa instalezi placa de baza(care include placa de retea) sau driver-ul placii de retea, altfel nu o sa mearga netu'in veci laughing.

2 răspunsuri:
| razvitzi a răspuns:

Ce windows?

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

In primul rand trebuie sa pui ip-urile, verifica daca dns-urile sunt bine puse, da ping in www.storepc.ro si vezi daca da reply, daca nu da reply si zice ca unknown host inseamna ca ori nu iti merge dns-urile ori nu le-ai scris bine.