| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca bananele ajuta daca ai febra musculara?

6 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Bananele te ajuta foarte mult sa-ti recapeti energia care ai consumat-o la sala (contine proteine). Pentru a scapa mai repede de febra musculara, te ajuta: aspirina, baile fierbinti, apa minerala, laptele dulce, si sportul. Toate te ajuta sa absorbi mai repede acidul lactic din cauza caruia ai dureri.
SHin.

| elena a răspuns:

Eu stiu? S-ar putea. Stiu ca acestea contin foarte mult calciu.

Janina
| Janina a răspuns:

Eu stiam ca mierea este buna straight face

daniela
| daniela a răspuns:

Nu am auzit de asta dar sigur o aspirinta tamponata face bine.

| giovana a răspuns:

Da, ajuta. Printre altele, contin si potasiu, necesar in carcei si febra musculara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Cu siguranta ajuta, stiu asta pentru ca am citit intr-o revista si parca mai scria ca nu este bine ca persoanele care au probleme cu rinichii sa manance in exces (in fine nu mai imi amintesc foarte multe pentru ca am citit asta mai de mult)