| Fernando9Torres a întrebat:

E adevărat ca dacă vrei sa donezi sânge trebuie sa ai testul de covid făcut?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai normal.

| Werrich a răspuns:

Da, trebuie sa ai test negativ de Covid-19.

| badpanda a răspuns:

Si test psihologic.Asta de cand s-a observat faptul ca devin foarte agitati pacientii care primesc sange.

| Irinelp a răspuns:

Da trebuie să fii negativ și să nu ai probleme de sănătate incompatibile.

| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Dahttps://www.capital.ro/......s.html/amp prezentarea documentelor care să ateste istoricul de infectie cu SARS-CoV-2, respectiv încetarea riscului de transmitere a bolii.

| SDana a răspuns:

Evident, in plus nu trebuie sa ai tensiunea mica.